יהלום – לא רק בתכשיטים. . .

יהלום, האבן היקרה ביותר בעולם, מורכב למעשה מפחמן ותו לא. ככל שהיהלום שקוף יותר, כן הוא נקי יותר ונחשב לאיכותי וליקר יותר. היהלום הוא המינרל הקשה ביותר שקיים על פני האדמה, ודרגת הקושי שלו היא הגבוה ביותר שניתן לייחס לחומרים המגיעים מהטבע. למרות שהוא מתחבר אצלנו לטבעות אירוסין יותר מאשר לתעשייה, הוא פופולארי מאוד בשימושים תעשייתיים. למעשה, רק 20% מאלו המופקים בטבע מתאימים לשילוב בתכשיטים, כל שאר האבנים מופנות לשימושים תעשייתיים. בתעשייה השימוש בו הוא לצרכי חיתוך חומרים קשים במיוחד.

ככלל, המונח "קידוח" מתייחס לחפירה הנעשית בתוך קרקע לצורך הגעה למשאב כלשהו, כגון נפט או גז. קידוח קרקע מתבצע גם כאשר בונים בניין וצריכים לחפור בור לצורך בניית יסודות.

קידוח יהלום

קידוח יהלום ניסור בטון

אז איך זה עובד?

המונח קידוח יהלום מתייחס בדרך כלל לתהליך של ניסור בטון וקידוח בטון. בטון הוא חומר חזק מאוד, שקשה מאוד לשנות את הצורה שלו אחרי שהוא מתקשה. מסיבה זו הוא משמש לבניית מבנים. הבעיה היא שלעתים קרובות נוצר צורך בניסור בטון או קידוח בטון, וכאן מגיעה לעזרתם של הקבלנים שיטת קידוח יהלום. שיטה זו עובדת בצורה הבאה: יהלומים מחוברים לכבל מתכת שמסתובב בשעת הפעלתו. הכבל מוצמד לבטון, והיהלומים הם בעצם שמבצעים את החיתוך.

ציוד מסוג זה אינו זול, ומעטים הם הקבלנים שמחזיקים אותו בהישג יד. פרט לכך, עבודות קידוח יהלום מצריכות מיומנות רבה, שהיא בדרך כלל פרי ניסיון של שנים רבות. חשוב ביותר שעבודות מסוג זה יתבצעו ברמת גימור גבוהה במיוחד, אחרת המראה של כל הבניין עלול להיפגע בצורה משמעותית. מסיבה זו, מרבית הקבלנים, בין אם קבלני בניין ובין אם קבלני שיפוצים, פונים לחברות מיוחדות המתמחות בטכניקות קידוח בטון.

קידוח יהלום קידוח יהלום קידוח יהלום

עבור מה משמשים שירותי הקידוח?

לכל מי ששואל עצמו למה צריכים שירותי קידוח יהלום, כדאי שידע שיש לו שימושים רבים, במיוחד בשעת שיפוצים. לעתים קורה שרוצים להזיז קיר כלשהו, ואין דרך אחרת לעשות זאת אלא קידוח יהלום. העבודה בשיטה זו מתבצעת מהר וברמת גימור גבוהה. לפעמים מחליטים לא לפתוח את כל המרחב, אלא לנסר רק חצי קיר. כך למשל כשמחליטים לפתוח חצי קיר בין המטבח לבין הסלון. מיותר לציין שכל העבודות הללו צריכות להתבצע ברמת גימור גבוהה מאוד, אחרת הלקוח יקבל קיר משובש באמצע הבית.

שירותי קידוח יהלום חשובים לעתים גם במהלך בנייה של בית חדש. כך למשל במצבים בהם לקוחות מחליטים על שינויים לפני האכלוס, או בעקבות טעויות שעשו הבנאים. במלים אחרות, לא חסרים שימושים של קידוחי יהלום בחיינו.

מחפשים חברה שניתן לסמוך עליה בתחום קידוח יהלום?

אתם מוזמנים לפנות לאחים צדיק, העוסקים בתחום למעלה מ- 20 שנה!

גרסה להדפסה גרסה להדפסה שליחה לחבר שליחה לחבר
חזרה למעלה

דילוג לתוכן